Hakkımızda

İzocam Tekiz, Teknik İzolasyon Anonim Şirketi adı altında, sanayi sektöründe ısı yalıtımı konusunda faaliyet göstermek üzere, 1966 yılında kuruldu. 1975’de satın alınan küçük profil üretim hattı ile Türkiye'de ilk kez akustik ve ısı yalıtımlı alüminyum lamel asma tavan imal etmeye başladı. 1976 yılının ilk yarısında faaliyete geçirilen yeni büyük profil hattı ve presler ile ısı yalıtımlı inşaat elemanları üretiminde ilk adımı atmış oldu ve bu sayede Türkiye'de ilk kez poliüretan yalıtımlı sandviç panel üretimi yapıldı. 
1981’de Yukarı Dudullu Organize Sanayi Bölgesinde, fabrika bina inşaatına başlandı ve 1982’de genel kurul kararı ile şirket unvanı Tek-İz İzolasyon ve Yapı Elemanları Sanayii Anonim Şirketi olarak değiştirildi.
1987’de Türkiye'de rulo halinde sacı astarlayıp, boyayabilen ve laminasyon yapabilen coil-coating sistem boya tesisi ilk kez Tek-İz'de kuruldu.
1988’de Trapez levhalarla başladığı çatı ve cephe kaplama malzemeleri üretimini, yine Türkiye’de ilk kez poliüretan ve mineral yün yalıtımlı sandviç panelleri üreterek geliştirdi. Ayrıca PVC membranlı Fibro çatı panelleri üretimiyle düz çatılarda sandviç panel uygulamasına da yeni bir boyut kazandırdı. 
1997’de kontinu (kesintisiz) Panel Hattı tamamlandı ve tesisin üretim kapasitesi 2.000.000 m2’ye yükseldi. Türkiye'de ilk kez mineral yün yalıtımlı kompozit sandviç panel üretimini gerçekleştiren Tek-iz, 1998 yılında Türkiye'de ilk kez Membranlı Fibro Panel üretim ve uygulamasına da başlamış oldu. 2001 yılına gelindiğinde ise, Türkiye ve dünyada ilk kez Kombi Panel üretim ve uygulamasına başlandı.
2005 yılında İzocam Ticaret ve Sanayi A.Ş. ve Tek-İz İzolasyon ve Yapı Elemanları Sanayii A.Ş. birleşerek, İzocam Ticaret ve Sanayi A.Ş. olarak şirket ismi değiştirildi. 2013 yılına gelindiğinde, İzocam Tekiz, 4.000.000 m2 kapasiteli yeni panel hattı ile modern ve donanımlı Tekiz Gebkim tesisi ile hizmet vermeye başladı.
Şu an yalıtımlı çatı ve cephe panelleri ile trapez levhalar ve ilgili aksesuarlar konusunda hizmet veren İzocam Tekiz, çağdaş teknolojiyi ve yenilikleri takip ederek kaliteden ödün vermeden üretim yaparak sektörüne liderlik etmeye devam etmektedir. Deneyimli uzman kadrosu ile müşterilerine, projeden uygulamaya kadar çözüm ortağı olarak teknik hizmet sunmaktadır.
Ürün kalitesini sunduğu sertifika ve beyanlarla kanıtlayan, ürünleri ile ilklere imza atan İzocam Tekiz sektörünün örnek projelerinde tercih edilen bir marka olmuştur. İzocam Tekiz Mineral Yün Yalıtımlı Çatı ve Cephe Panelleri, yüksek yangın dayanımına sahiptir. İzocam Tekiz Taşyünü Yalıtımlı Paneller, bütünlük ve yalıtım kriterlerinde 60 dakika yangın dayanımlı (EI60) ve bütünlük kriterleri ile (E120) yangın dayanımlı panel sertifikasına sahiptir. Yüksek basma ve çekme dayanımına sahip olan Mineral Yün Yalıtımlı Çatı ve Cephe Panellerinin TSE ve CE belgeleri de bulunmaktadır. 
Mineral Yün Yalıtımlı Cephe Panellerinde Türkiye’de ilk, dünyada sayılı tasarım imkanı sunan İzocam Tekiz Sinüs Cephe Paneli’nin ise TSE beyanı bulunmaktadır.
Poliüretan/PIR Yalıtımlı Çatı ve Cephe Panelleri ise CE ve TSE beyanlarına sahiptir.
Yüksek ısı ve su yalıtımı ile yüksek yangın dayanımı imkanı sunan İzocam Tekiz Kombi Panel,  FM Approval Sertifikası’na ve dış alev yayılımına karşı dayanıklılığı ifade eden Broof (t2) Sertifikası’na sahiptir. Nitelikli bu belgeler sayesinde, yatırımcının yatırımını düşük sigorta maliyeti ile koruma altına almasını sağlar.
Uygulama kolaylığı sayesinde, uygulama süresinin kısa olması zaman ve işgücü tasarrufu sağlayan Cephe ve Çatı Trapezleri ise TSE beyanı ile kalitesini kanıtlamıştır. 

İzocam Tekiz Tesisi (GEBKİM)

İzocam Ticaret ve Sanayi A.Ş. çevre yönetim sistemleri; tedarik, üretim, tasarım, son kontrol ve ürünün müşteriye teslim ve ilgili süreçleri kapsamaktadır. Bu kapsamda Çevre Yönetim Sistemleri Genel Müdürlük Ofisleri ilgili süreçleri, Dilovası Tesisi, Gebkim Tesisi, Eskişehir Tesisi ve Tarsus Tesisi üretim aşamalarını ve Bölge Büroları Satış Ofislerinde uygulanmaktadır.


İzocam Çevre Yönetim Sisteminde bağlamını; uygunluk yükümlülükleri, Çevre Yasal Uyum İzleme Tablosunda yer alan mevzuat gereklilikleri, ulusal ve uluslararası standartlar, ilgili bakanlığın sağlanmasını istediği çevre ile ilgili şartlar, bağlı bulunan belediye çevre gereklilikleri, bağlı bulunan organize sanayi bölgesi gereklilikleri, çevresel etki içerisinde yer alınan komşuların şartları, İzocam’ın ortaklarının, çalışanlarının ve müşterilerin çevre ile ilgili beklentileri oluşturmaktadır.